Göle’’liler Orhan Atalay’ı Bağrına bastı
Recep Yılmaz; Dünya ile Entegre Olmalıyız.
İsmail Kırtay’ın; Bir Başarı öyküsü
Karakter boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Göle Kaşar Festivali Uluslararası kutlanmalı

Göle Kaşar Festivali Uluslararası kutlanmalı
Biz Ankara Göle Derneği olarak 1995 yılından bu yana dernekler kanununa bağlı olarak belli bir tüzüğü, amblemi olan ve ilkeleri olan bir derneğiz diyen Ankara Göle Dernek Başkanı Kazım Karabacak; "Yönetimlerin fedakârlığı ve özverisiyle bu günlere geldik. Bizde bunu bu anlayışla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
01.05.2012 / 21:08

 

 Biz Ankara Göle Derneği olarak 1995 yılından bu yana dernekler kanununa bağlı olarak belli bir tüzüğü, amblemi olan ve ilkeleri olan bir derneğiz diyen Ankara Göle Dernek Başkanı Kazım Karabacak; "Yönetimlerin fedakârlığı ve özverisiyle bu günlere geldik. Bizde bunu bu anlayışla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

            Dernek Merkezinde Siyasal Birikim gazetesinin sorularını yanıtlayan Ankara Göle Derneği Başkanı Kazım Karabacak; "Festivaller uluslararası yapılırsa, Göle yayla turizmin merkezi olacaktır" dedi.

###Göle bilincini Ankara'da diri tutuyoruz

            S. Birikim: Ankara Göle Derneği'nin çalışmalarından bahseder misiniz?

            K. Karabacak:  Malumatınız olduğu üzere dernekler, sivil toplum kuruluşları çok önemli unsurlardır. Demokrasimizin vazgeçilmez temel taşlardır. Bizim amacımız Türkiye'nin en kalabalık ikinci şehri olan Ankara'da hemşerilerimizin birliğini, beraberliğini sağlamak ve Göle bilincini onlara aşılamaktır. Ben bir eğitim öğretim ferdi olarak Göle'de de bulundum ve Göle'yi yakından tanıyorum. Biz her zaman hemşerilerimizin dostlarımızın isteklerine amade olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Fakat hemşerilerimiz fedakârlık noktasında biraz duyarsız davranmaktalar. Biz yinede hemşerilerimize olan görevlerimizi ve sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Bu arada hemşerilerimizle bayramlarda bir araya geliyoruz, hasret gideriyoruz, fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bürokrasiden ve özel sektörden hemşerilerimizle diyalog içerisinde oluyoruz. Onları takip ediyoruz, yer yer duygu ve düşüncelerine tercüman oluyoruz.

###Biz Göle festivalinin bütün organizesine ve sorumluluklarına ortağız

            S. Birikim: Ankara Göle Derneği olarak uluslararası kutlanma yolunda ilk adımını bu sene atan Göle Kaşar Festivali'nin Ankara komitesine ne tür bir katkıda bulunacaksınız?

            Kazım Karabacak:  Göle Kaşar Festivali'ne Siyasal Birikim gazetesinin çok büyük katkıları olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum. Festival konusunda bazen olumlu, bazen de maalesef olumsuz sonuçlar alıyoruz. Bundan dört yıl önce rahmetli Dernek Başkanımız Hürriyet Yılmaz'ı buradan sevgi ve rahmetle anıyorum. Yine dönemin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yalçın Demirci'nin temsilci olarak katılımlarında çok memnun olduklarını söylediler. Geri bakmadan ilçemizin yararına ne yapacaksak öyle davranmak lazım.

### Uluslararası Yolculukta Ankara Göle Derneği de olacaktır

            1996 yılından buyana süre gelen Göle Kaşar Festivali etkinliklerine 2012 yılında Sn. Mustafa Küpeli ve Siyasal Birikim gazetesi önderliğinde yeni bir açılım getirmek için 4 aydır bir çalışma içerisindeler kendilerine teşekkür ediyorum. Biz Göle Derneği olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. Bu bağlamda yönetim kurulumuzla bir karara varıp, Siyasal Birikim gazetesinin önderliğindeki Ankara-İstanbul-Bursa'da ki festival komiteleriyle koordineli bir şekilde çalışacağız. İnanıyorum ki bu sene Göle Kaşar Festivali ulusal bağlamdaki kapasitesini Uluslararasına dönüştürecektir. Tabi iz bu çalışmaları yürütürken bize Göleli hemşerilerimizin de desteklerini bekliyoruz. Bu aşamadan sonra görev ve sorumluluklarımızı büyük bir gayretle yerine getireceğiz.

###Küpeli Göle'yi utandırmadı

            Ayrıca Sn Küpeli Göle ilçemizi utandıracak hiçbir davranışta bulunmadı. Göle ilçemize zarar verecek her hangi bir haber yapmadı. Bütün ekinliklerin hep önünde yürüdü. Gazetecilik hayatında Göle kimliğine leke sürülmemesi için yoğun bedel ödediği Festival konusuna gelirsek, ayrı bir çaba gösterilmiştir.16. Festivalde kişisel gayretleriyle özel sayılar çıkarmış, Star, sanatçılar getirip basını etkilemiştir. Film çekimi yapıp, Göle'yi ön plana çıkarmıştır. 'Göle'nin sorunları paneli' gibi birçok etkinlik yaparak festivallere renk katmıştır. Şimdi Göle sevdasına kapılan bu kardeşimizi, derneğimizin üyesini bu yolculukta asla yalnız bırakmayacağız.

Yaşar Doğukara-Gürbüz Küpeli-Yasin Demirci/Ankara/Siyasal Birikim

 


Etiketler:
Bu haber toplam 1470 defa okundu
YAZARLAR
Golenin,sesi, gole, haber