Göle’’liler Orhan Atalay’ı Bağrına bastı
Recep Yılmaz; Dünya ile Entegre Olmalıyız.
İsmail Kırtay’ın; Bir Başarı öyküsü
Karakter boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

YEŞİL GÖLE MERKEZ TAKSİ ESNAFLARINDAN KORSAN TAKSİCİLERE GÖZDAĞI

YEŞİL GÖLE MERKEZ TAKSİ ESNAFLARINDAN KORSAN TAKSİCİLERE GÖZDAĞI
Korsan taksiciler yüzünden iş yapamaz duruma geldiklerini belirten Yeşil Göle Merkez Taksi esnafları, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne korsan taksiciler hakkında defalarca şikayette bulunduklarını ve Emniyetin konuyla ilgilenmediğini söylediler.
26.04.2012 / 17:06
Korsan çalışanların trafikten men edilmesini isteyen Taksiciler;" Göle İlçesinde  ortalama 8-10 adet korsan taksi var ve bunlar bizim ekmeğimizle oynuyorlar. Biz devlete vergisini veren mükellefleriz ama korsan taksicilerin bedelini ödedikleri hiçbir şey bulunmamaktadır. Vergisini ödemeyen yasadışı korsan taksicilik yapan bu şahıslar bizim bütün dengelerimizi alt üst etmiştir. Biz esnaf olarak  defalarca Emniyet Müdürlüğüne, korsan taksiciler hakkında şikayetlerde bulunduk. Fakat hiçbir sonuç elde edemedik ve korsan taksicilerle başa çıkamadık. Bundan önceleri korsan taksicilerle birkaç kez sözlü tartışmamız oldu, fakat öyle görüyoruz ki,  bu durum böyle sürerse burada çok ciddi olaylar olabilecektir. İşlerimizin birileri tarafından kesilmesine devlet dur demezse, bizler dur diyeceğiz.
Bu yüzden konunun çok daha ciddi boyutlara ulaşmaması için yetkili mercileri korsan taksicilerle mücadelede göreve çağırıyoruz. Biz devlete vergimizi veriyoruz, birileri gelip bizim ekmeğimizle oynayıp vergi, aidat gibi giderleri görmezden gelip kanunları çiğniyorsa, bu bizim ağırımıza gider ve birileri dur demezse biz bu tabiri caizse malı götürenlere dur demesini biliriz" diye konuştular.
Yaklaşık üç yıl önce kurulan Yeşil Göle Merkez Taksi Durağı esnafları kendilerinin haklarının yenildiğini ve yetkililerin bu konuya bir an önce açıklık getirmesini ve korsan taksicilerin cezalarını çekmelerini istiyorlar.

Etiketler:
Bu haber toplam 1693 defa okundu
YAZARLAR
Golenin,sesi, gole, haber